Arnold&Son, geleneklerine bağlı kalarak, hassasiyeti ve cazibesi ile bir evrim sayılan yeni HM Perpetual Moon modelini sundu. Arnold&Son’ın Royal Koleksiyonu içerisinde yer almaya hak kazanan yeni HM Double Hemisphere Perpetual Moon, piyasadaki en büyük ay gösterimine sahip model ve üstelik sadece bir değil iki ay göstergesi mevcut. HM Double Hemisphere Perpetual Moon, sırası ile kuzey ve güney yarımkürelerden ayın nasıl göründüğünü tek bir saatte aktaran ilk saat. Royal Koleksiyonu, John Arnold’un hayatının ilk yarısında yarattığı saatlerden ilham alınarak tasarlanıyor ve Kral 3. George ve kraliyet sarayı üyeleri için üretilen saatlere atıfta bulunuyor. Royal Koleksiyonu içerisinde yer alan bu saat ise, markanın geleneksel saat yapımcılığı ve klasik süsleme sanatlarındaki hünerlerini sergiliyor.

HM Double Hemisphere Perpetual Moon sofistike özellikleri ile, Arnold&Son’ın teknik ve sanatsal mükemmelliğinin harikulade bir örneği. Bu yeni saat, içten dışa, menevişli kadranından üç boyutlu büyük aylarına kadar şaşırtıcı ve zarif. 18 ayar pembe altından kasası, Arnold&Son’ın kendi mekanik kurmalı mekanizmasına, A&S1512’ye ev sahipliği yapıyor. 27 taşa sahip kalibre, piyasadaki en hassas ay göstergeli mekanizma ve 122 yılda sadece 1 günlük sapma değerine sahip. Ayrıca mekanizma, 90 saatlik güç rezervi sağlayan çift tulumbaya sahip.

Teknik açıdan, HM Double Hemisphere Perpetual Moon, oldukça hassas olmasının yanı sıra, ay işlevinin mekanizmaya ek bir modül değil, kalibreye entegre olması ile de hayranlık uyandıran bir komplikasyon. Saat aynı zamanda mekanizmanın arkasına uygulanan üçüncü ay göstergesi sayesinde kolay kurulabilme özelliğine de sahip. Şeffaf arka kapaktan da görülebilen bu üçüncü ay göstergesi, ölçülendirilmiş kadran ve ibre ile daha hassas ayarlama yapılmasını sağlıyor.

HM Double Hemisphere Perpetual Moon, güneş ışını deseni uygulanmış büyüleyici bir mavi menevişli kadran üzerinde altın yıldızlı ve iki adet oymalı aya sahip. Saat, elde dikilmiş krokodil deri kayış ile tamamlanıyor. Özetle HM Perpetual Moon, teknik ustalık ve güzel sanatların çekici bir buluşması.