Sahnelere ilk kez SIHH 2016’da yaptığı dramatik girişin ardından Velvet Ribbon zamanın ötesinde iki yeni şık kreasyonla bir kez daha spot ışıklarının altında parlıyor. Bu iki yeni model, Roger Dubuis kadınının bu özel yüzünü zarif bir biçimde yansıtan son derece sofistike üçlemeyi tamamlıyor.

Bu “Velvet Diva Yılında” marka, doğuştan Roger Dubuis divası olan kadının beş önemli yüzünü keşfediyor: bu kadın, dönüşümlü olarak – ya da aslında aynı anda – sofistike, kedi gibi, fatih, vizyoner ve mıknatıs gibi çekici olabilir. Markanın modern femme fatale’i ve esin kaynağı olan ilham perisini karakterize eden farklı yönlere ilişkin bu eşsiz vizyonu, Velvet koleksiyonu ile güçlü bir şekilde aktarılıyor.

Velvet Ribbon, Poinçon de Genève sertifikasyonunun özetlediği ödün vermeyen standartlar ile değerli taş dizimi mükemmelliğini ve tartışmasız tasarım kabiliyetini birleştirerek markanın teknik ve kreatif yaklaşımını bir üst aşamaya taşıyor. Bu abiye, muhteşem ışıltılı modeller kendilerini taşıyacak olan zarif ve şık kadına yakışan eşsiz bir pırıltıya sahip. Üçlemeyi tamamlayan iki yeni model, Roger Dubuis’nin şanslı sayısı 8’e paralel olarak sınırlı sayıda üretiliyor ve marka tarafından hayranlık uyandıracak şekilde belirlenen ve yükseltilen çıtayı bir kez daha teyit ediyor: Cesur ve nadide.

Yeni Velvet Ribbon kol saati, toplamda yaklaşık 8.67 karata karşılık gelen değerli taşlarıyla tamamıyla zarif divaya layık. Saatin baştan aşağıya baget kesim pırlantalarla kaplı 36 mm’lik beyaz altın kasası ve dekoratif boynuzları, iç bezel halkasını ve kurdeleleri süsleyen yuvarlak kesim pırlantalarla hoş bir tezat yaratıyor. Kurdeleler, saat 12 ve 6 konumundaki beyaz altın aplikeleri çerçeveleyen meşhur Velvet boynuzlarının içinden dönerek zarif ilmeklerle bağlanmış. İmza niteliğindeki bu dekoratif motifler özellikle yumuşak siyah tonundaki satenimsi kumaş kayışın üzerinde parlıyor. Ayarlanabilir beyaz altın katlamalı toka bile, Roger Dubuis’nin her detayda kalite ve ihtişam yaklaşımını sembolize eder şekilde, yuvarlak kesim pırlantalarla bezenmiş. Yanardönerli sedef kadran tipik iri ve yakınsayan Velvet Roma rakamları ile göz alıcı bir şekilde okunaklı ve Poinçon de Genève nişlerine sahip otomatik mekanik kalibre RD821’in dilinden konuşarak zekice ve hassas bir şekilde zamanı gösteriyor. 88 adet olarak sınırlı bir sayıda üretilen bu Velvet Ribbon, Roger Dubuis kadınının ayrıcalıklı ve sofistike doğasını özetliyor.

Sofistike divanın sadece bileğini süslemekten tatmin olmayan Roger Dubuis ayrıca bu muhteşem kadının boynunu da enfes bir inci sautoir (zincir) kolye ile taçlandırıyor. Bu büyüleyici Velvet Ribbon mücevher de markanın hayal ettiği şekilde Haute Horlogerie’nin hoş bir örneğini teşkil ediyor: ustalık, yaratıcılık ve zanaatkarlığın ideal bir bileşimi.