Luminor Due, en ince Panerai modeli olmanın yanı sıra çok yönlü bir kreasyon. Saatin saf, minimalist hatlara sahip olan zarif ve mantıklı tasarımı, tarihi Luminor tasarımının sofistike bir şekilde teknik olarak yeniden düzenlenmesinin bir sonucu. Bu durum, yüksek kaliteli spor saat ikonunu her bileğe ve duruma uygun fakat güçlü Panerai kimliği nedeniyle her zaman anında tanınabilen yeni bir klasiğe dönüştürdü.

 

Panerai yeni Luminor Due 3 Days Automatic modellerini paslanmaz çelik veya kırmızı altın kasa seçenekleriyle, 42 mm ve ilk kez uygulanan 38 mm kasa çapı ile sunuyor. Bu boyutlar ve özelliklerin yanı sıra her yeni model için sunulan yeni kadran ve kayış rengi seçenekleri de bu saatleri çok yönlü kılıyor.

 

Bu yeni Luminor Due 3 Days Automatic saatlere OP XXXIV Manüfaktür kalibre güç veriyor ve bu kalibre Panerai mekanizmaların temel standardı olan otomatik kurma ve 72 saatlik güç rezervi özelliklerine sahip. En saf Panerai stiline sahip büyük luminova kaplı rakamlar, küçük saniye sayacı ve bu koleksiyonda ilk kez kullanılan tarih penceresiyle kadran tasarımı, 1930’larda yaratılan ilk örnekten beri markanın en temel özelliği olan efsanevi okunabilirlik özelliğine sahip. Tüm modellerin kasa bandı üzerine monte edilen manivelalı köprü cihazı ise, kurma tepesini kaza darbelerinden koruyor ki saatin bu özelliği de, Panerai saatlerinin bugün bu modern yorumda da yaşamaya devam eden ihtişamlı tarihini anımsatıyor.