İtalyan lüks saat markası Officine Panerai ve ünlü İsviçreli ve Güney Afrikalı kaşif, her iki kutuptan geçerek dünya turu atmayı planlayan Pole2Pole Projesi ile tarihi ortaklıklarını yenilediler. Kaşifin kolunda Panerai tarafından özel olarak sınırlı sayıda üretilen yeni Luminor Submersible 1950 3 Days GMT Automatic Titanio – 47 mm olacak.

Bu duyuru Mike’ın Cape Town, Güney Afrika’dan Güney Kutbuna gitmek üzere ayrılmasının arifesinde yapıldı ve Mike Horn ile daha önce de ünlü kaşifin Arktos (2002-2004), Kuzey Kutbu Kış Seferi (2006) ve Pangaea (2008-2012) gibi en dikkat çekici girişimlerinden birçoğunun sponsorluğunu yapan Officine Panerai arasındaki uzun süreli ortaklığı doğruluyor.

Pangaea, aynı ismi taşıyan seferiyle daha önce de Mike’ı dünyanın dört bir köşesine götüren yatın adı ve Mike gezegenin en büyüleyici, en uzak ve en az zarar görmüş bölgelerinden bazılarını keşfe çıkarken zorlayıcı kara yolculuklarına eşlik edecek tüm deniz yolculuklarında bu yatı kullanıyor olacak.

Mike’ın misyonu insanlara kendi konfor alanlarını terk etmekten korkmadan kişisel maceralarının keyfine varmaları, gezegenimizi yöneten kuralları anlamaları konusunda ilham vermek ve çevreyi tehdit eden tehlikelerin son derece ciddi ve endişe verici düzeyde yeni olduğu böyle bir dönemde, bu olağanüstü doğayı korumanın gerekliliğini vurgulamak.