Jaeger-LeCoultre 2017’de kadınlara yönelik saatlerden oluşan Rendez-Vous koleksiyonunun tarihinde yeni bir bölüm yazıyor. Marka tarafından ilk olarak 2012’de lanse edilen Rendez-Vous, Jaeger-LeCoultre’un Nadir Zanaatlarının (Métiers Rares™), kusursuz zaman tutma hassasiyetinin, zanaatkarlık konusundaki rakipsiz mükemmelliğinin ve mücevher tasarımı ve süslemesi konusundaki nefes kesen sanatçılığının tüm özelliklerini taşıyan bir koleksiyon.

Bir kez daha Vallée de Joux’da yer alan firmanın saat ustaları ve zanaatkarlarının bir araya gelen yeteneklerinin sonucunu ortaya koyan yeni Rendez-Vous koleksiyonu, bu zarif ve soylu saatlerin zamanın ötesine geçen stilini güçlendiren sade ve parlak tonlardaki sofistike materyalleriyle kadınlara yönelik saat tasarımında adeta bir şölen niteliğnde.

Aralarında sarı ve kırmızı altından saat kasalarının da bulunduğu zengin bir renk yelpazesi güneş ile ayın sürekli değişen ışığından esinlenirken, bir kadına içinde bulunduğu ortam ya da yer neresi olursa olsun yaşamının her anında eşlik edecek ve ilham verecek renkler, yansımalar ve duygular ortaya koyuyor.

Her Rendez-Vous saatinin kalbinde nadir, değerli bir mücevherin estetik mükemmelliği ile birleşen kusursuz bir şekilde hassas bir otomatik mekanizma yer alır. Yeni Rendez-Vous mekanizmasının özenli süslemesinden kadranının zarif dekoruna, pırlantaların ve safirlerin şık düzenlemesinden fonksiyonlarının sunumuna kadar, gerek teknik gerekse sanatsal açıdan, en incelikli haliyle saat yapım uzmanlığının sırlarını ortaya çıkarıyor.