2017 yılı, Roger Dubuis için göz alıcı dünya sunumlarının ve Pirelli’yle tüm kilit seviyelerde mükemmel bir uyum yaratan ve paranın satın alamayacağı deneyimler sunan yeni işbirliğinin açıklanmasıyla tüm hızıyla başladı.

2017 yılı aynı zamanda uzun süredir olağanüstü hizmetin hem kalplerde ve akıllarda, hem de koşu pistlerinde ve saat tutkunlarının bileklerinde kalıcı bir iz bıraktığını benimsemiş olan iki ortak arasındaki yeni, büyüleyici ve lüks bir işbirliğinin de ortaya çıkışına tanıklık ediyor. Pirelli teknik ve endüstriyel yeniliklerde bir öncü ve dünyanın en ünlü motor sporları yarışlarına üst düzey lastikler sağlayan yegane tedarikçi.

Roger Dubuis’in ikonik koleksiyonu Excalibur, daima benzerlerinden birkaç adım önde olmakta kararlı olan bir markanın cesur ve maceraperest yapısının en önemli örneği. Aynı zamanda yıldız formunda iskelet mekanizmaların Astral Skeleton prensibini yansıtmak için mükemmel bir vitrin sunuyor.

Roger Dubuis, saatlerini gerçek yarışlar kazanmış ve bir Pirelli CinturatoTM ara lastiğinin profilini yansıtan efsanevi dikiş motifleriyle süslenmiş, Pirelli onaylı, ödüllü motor sporları lastiklerinden yapılmış kauçuk kaplamalı kayışlarla tamamladı.

Siyah DLC titanyum unsurları ve kontrast oluşturan mavi dokunuşlarıyla sağlam 45 mm’lik iskelet kasa, Calibre RD820SQ için mükemmel bir çerçeve sunuyor.