Klasik Golden Bridge modelinin yeni dikdörtgen görünümü, işlenmiş ve bitmiş makineye hayranlık uyandıran el emeği bir geometri ekleyerek adeta bir üst seviyeye çıkaran ünlü tasarımcı Dino Modolo tarafından yaratılmıştır. Net bir biçimde görünen mekanizmayı çevreleyen altı Roma rakamını temsil eden 18 ayar altın parçanın bir köprü mimarisini andıran şekiller, bağlantı parçaları ve malzemeler arasındaki uyumu nostaljik bir his vermekte.

Art Deco’nun tasarım kodlarını takip eden Golden Bridge Rectangle sonsuz ve mütevazı bir zarafet gösterirken bir yandan da muhteşem makinesinin işlevselliğine odaklanmakta. Kalibre CO113’ün saat 6 yönündeki zembereğinden aldığı enerjiyi saat 12 yönündeki eşapmana aktarması sırasında gözlerini kadrandan ayıramayacaksınız!

Kasayı ve makineyi mükemmel bir biçimde tamamlayan gösterişli altın mikro mimari, kasanın dikdörtgen şekline sadık kalırken safir kristal camın altında göz alıcı bir biçimde askıda durmakta.

Kusursuz bir biçimde oranlanan Golden Bridge modeli bileğe mükemmel oturmakta ve 1980 yılındaki rol modelinden farklı olarak, modern teknoloji sayesinde 30 metreye kadar da suya dayanıklılık sağlamaktadır.