2016 yarış sezonu vites yükselttikçe, harekete geçmek için hazır bekleyen Roger Dubuis, yakın zamanda 31 yaşındaki zengin Çinli işadamı Fu Songyang tarafından oluşturulan dünya çapındaki FFF Yarış Takımının eşliğinde GT şampiyonluk yarışının başlangıç noktasında sırasını aldı.

Motor sporları dünyası ile Roger Dubuis dünyası arasında birçok paralellik görülebilir; kendini performans ve hassasiyete adamanın yanı sıra diğerlerinden önde olma konusundaki kararlılık da bu benzer özelliklerin bazıları. Fakat ilk sırada yer alan ve en önemli olan şey, ikisinin de inanılmaz mekanik cihazlara karşı duydukları aman vermez bir tutkuyu paylaşmaları ve bu tutkuyu son derece hassas makineler ve aynı şekilde son derece gelişmiş, özenle bileylenmiş mekanizmalarla ifade etmeleri. Ayrıca, teknik olarak kompleks yapılara karşı duydukları bu güçlü tutku, aerodinamik kaportanın yanı sıra Roger Dubuis’ye ait saatlerin şık dış görünümleri ile ifade edilen sofistike tasarımlara karşı duydukları eşit düzeyde güçlü bir eğilimle de destekleniyor. Bütün çalışmalarında kendini gösteren samimi yapısı göz önünde bulundurulduğunda, Manufacture Roger Dubuis, FFF Yarış Takımı’nın birincil sponsoru olarak bir ortaklık anlaşması imzalamaya karar vermiş.

Bu prestijli ortaklık çerçevesinde, beş profesyonel pilot tarafından kullanılan beş GT süper araç (FFF tarafından kullanılan iki Lamborghini ve üç McLaren ) Roger Dubuis’nin renklerini gururla taşıyacak. Roger Dubuis bu özel işbirliğini kutlamak için 2013 yılında lanse edilen ve yarış dünyasına yakınlığı çarpıcı bir şekilde fark edilen Excalibur Quatuor serisi kapsamında sekiz parçadan oluşan sınırlı sayıda üretilecek yeni bir model çıkarıyor.

Bu büyüleyici model, kömür rengi rodyum kaplı finişi ve siyah DLC titanyum kasası ile sıcak ve çarpıcı bir kontrast oluşturan pembe altın vurgulara sahip. Saat 12 konumunda FFF logosunu taşıyan bu saat, dörtlü balansı ve beş diferansiyeli aracılığıyla dünyanın yer çekimine karşı koyan devrim niteliğindeki araçları çağrıştırıyor. Otomotiv dünyasındaki AR-GE ekiplerinin kolaylıkla anlayabilecekleri istatistikler bağlamında ise, Excalibur Quatuor’un beş yıllık araştırma, 24 aylık etkin geliştirme, 21 saat ustasının emeği ve projeye dahil olan 40 kişinin çalışmalarının meyvesi olduğu söylenebilir.