Ulysse Nardin, silisyum maşa ve balans yayına sahip, markanın kendi üretimi olan UN-10 kronograf mekanizmaya sahip Diver Chronograph Hammerhead Shark ile değişimini kutluyor. Tüm Diver koleksiyonu için bir ilk olarak, bu mekanizmanın sunulması, Ulysse Nardin’in bağımsızlığında önemli adımlardan birini oluşturuyor.

Şimdi UN-150 ile daha da güçlü bir hale getirilen Diver Chronograph Hammerhead Shark, mükemmel bir deniz enstrümanı olup paslanmaz çelik (300 adet) ve 18 karat kırmızı altın 5N (99 adet) seçenekleriyle sınırlı sayıda sunuluyor. Olağanüstü deniz tarzını yansıtan her iki versiyonda da masmavi bir kadran ve çekiç başlı köpekbalığı motifi bulunuyor. Gerçeğini yansıtan çekiç başlı köpekbalığının, gece yemek bulmak için yola çıkıp tekrar birlikte aynı noktaya dönmeden önce deniz dağında beklediği hali görülmektedir. Bunu yapan tek köpekbalığı türü olarak bilinmektedir. Geniş kafa şekilleri sayesinde, çekiç başlı köpekbalıkları tüm köpekbalıkları arasında en keskin duyu hassasiyetine sahiptir. Bu sebeple, okyanusta yön bulma konusunda doğal bir hakimiyetleri vardır ve yön bulma konusunda üstün hassasiyetleriyle tanınırlar.

44 mm’lik büyük kasası, 48 saatlik güç rezervi, vidalı kurma kolu, düğmeler, sert boynuzları ve tek yöne dönen çerçevesi ile okyanus yolculukları ve keşif gezileri için vazgeçilmez bir saattir. Dayanıklı ve sağlam yapısıyla, yat sahiplerinin ve dalış severlerin güverteye adım attıkları andan itibaren en sadık yol arkadaşı olarak tasarlanmıştır. Okunabilirlik konusunda en üst seviyededir. 30 dakikalık sayaç saat 3 konumundadır. Saat 6 konumunda tarih ve 12 saatlik sayaç yer almaktadır. Saat 9 konumunda ise küçük saniye sayacı bulunmaktadır. Aynı şekilde, üstün performans desteği, 300 metreye kadar su geçirmezlik, bilekte sabit durma ve zaman takip ve ölçüm kolaylığı sunmaktadır.