Montegrappa, “Brain – Beyin” kalemini ilk geliştirirken, tıp dünyasında beynin sırlarını çözme arayışında olanlar hakkında bizleri bilgilendirip farklındalığı artırdı. Montegrappa, “The Beauty Book” ile birlikte çalışarak, beyin kanserini yok etmek üzere destek sağlıyor olacak.

“The Beauty Book”, sevilen ünlülerin, müzisyenlerin ve top modellerin Darren Tieste tarafından çekilen fotoğraflarının yer aldığı 312 sayfalık, sert kapaklı bir dekor kitabı. Tüm geliri, SNOG ve HEADRUSH isimli hayır kurumları üzerinden beyin kanseri çalışmalarına aktarılacak. Bu kar amacı gütmeyen hayır kurumlarının araştırmaları için tek kaynak bağışlar. Montegrappa bu asil projeyi, form, malzeme ve renkleri ile bütünsel bir güzellik sunan kalem koleksiyonu ile destekliyor.

Bu konudaki desteği için Montegrappa hem erkekler hem de kadınları için iki ayrı model geliştirdi. Her ikisi de daha once hiç kullanılmamış renklerden ve selüoid malzemeden üretildi. Bu modeller, dolmakalem ve roller kalem olarak sunulacak. The Beauty Book kalemleri, kapaklarının üzerindeki tüm dünyaca kanserle mücadelenin simgesi olarak bilinen kurdele ile tamamlanıyor.