1912 yılında cep saatlerinin yuvarlak formunun hakimiyetini kırmak ve yenilikçilikte kararlı ruhunu göstermek için Vacheron Constantin, ‘tono’ yani fıçı formunda saat sunan ilk üreticilerden oldu. Bu şekil, ilk sunulduğu günden itibaren hem erkekler hem de kadınlar tarafından oldukça beğenilerek ikonik hale gelmiştir. Geçtiğimiz yüzyıl boyunca, Malte koleksiyonu da başla olmak üzere, en prestijli saat komplikasyonları ile özdeşleşmiştir.

Pembe ve beyaz altın versiyonları bulunan üç kadın modeli, hem gece hem de gündüz net okunurluk sağlaması esas alınarak mütevazi yaklaşımı ile öne çıkıyor. Saf, rafine ve oldukça klasik çizgileri ile hoş bir modern dokunuş sağlarken, parıldayan pırlantalar özellikle duygusal havasını vurguluyor.

Bileğin hareketlerine ve kıvrımlarına son derece uyumlu, kullanımı rahat Malte’ın yeni modellerinin küçültülmüş kasaları 28.30 x 38.75 mm.  Malte koleksiyonuna özgü estetik duyarlılık, her zaman olduğu gibi, mekanizmanın mükemmelliği için de geçerli. Vacheron Constantin mühendisleri ve saat ustaları tarafından geliştirilen ve üretilen Kalibre 1400’ü arka transparan yüzeyden görmek mümkün. Krokodil veya saten kayışlı versiyonlarıyla Malte’ın bu üç modeli prestijli Cenevre Mührü’ne sahip.