MARKALARIMIZ

1764 yılında kurulan İsviçreli saat markası Arnold & Son,18. ve 19. yüzyıllar arasında zamanı ölçmenin yanı sıra, bir yerden başka bir yere giderken denizcilerin doğru bir şekilde boylamları bulabilmesini sağlayan, çağın en hassas deniz kronometrelerini üreterek ün kazanmıştır. Adını, deniz kronometreleri üzerinde çalışan 18. yüzyıl İngiliz saat ustası John Arnold'dan alan Arnold & Son, geleneksel saat işçiliğini yorumlamanın çağdaş yollarını keşfederek mirasını bugün devam de devam ettirmektedir. Arnold & Son’ın ürettiği kronometreler, James Cook’un Pasifik Okyanusu dahil olmak üzere birçok olağanüstü seferde yol gösterici olmuştur .Arnold & Son, İsviçre saatçilik endüstrisinin La Chaux-de-Fonds merkezli üretimine dayalı, karmaşık kalibreler de dahil olmak üzere saatlerini kendi bünyesinde geliştirmektedir.

 

 

Bruno Belamich ve Carlos Rosillo isimli iki arkadaşın 1992 yılında kurduğu Bell & Ross, askeriye ve havacılık tarihine duyduğu ilgi ile bilinmektedir. Mükemmellik arayışının yolculuğunda Bell & Ross, havacılığı ve özellikle havacılığa ilişkin enstrümanları kendisine ilham kaynağı olarak seçmiştir. Markanın günümüzdeki birçok koleksiyonu, askeriyenin tarih boyunca havada, denizde ya da karada kullandığı zaman ölçerlere atıfta bulunmaktadır. Saatlerinde; güvenilirlik, dayanıklılık ve işlevselliği tasarım ile birleştiren Bell & Ross, performansın yanı sıra stil sahibi tasarımları ile dikkat çekmektedir.

 

 

 

Breitling SA, 1884 yılında Léon Breitling tarafından Saint-Imier, Bernese Jura'da kurulmuştur. Breitling hikayesi, 1884 yılında Léon Breitling'in ilk kronografını yaratmasıyla başlamıştır. 1889'da, Léon Breitling, şık tasarımı, karmaşık olmayan üretim süreci ve basit bakımı ile rakiplerinden ayrılan basitleştirilmiş bir model için patent almıştır. Profesyonel havacılar için saat üretmesiyle ünlü olan Breitling, İsviçre’nin en büyük saat markalarından biridir. Saatlerinde optimum konfor, benzersiz hassasiyet ve işlevsellik vaat eden Breitling, profesyonel hayatın yanı sıra gündelik stile de mükemmel uyum sağlar. Kendi ürettiği otomatik mekanizmaların yanı sıra, sıradan quartz mekanizmalarından 10 kat daha güvenilir SuperQuartz™ adını verdiği kendi ürettiği mekanizmasıyla ünlüdür.

 

 

Ününü, 19. yüzyılda Çin pazarı için üretilen cep saatlerinden alan Bovet, Édouard Bovet tarafından 1822 yılında kuruldu. Sanatsal saatlere odaklanan Bovet, koleksiyoncular tarafından kadranları (Fleurier Miniature Painting), gravürleri ve uzun süreli Tourbillon mekanizmaları ile tanınıyor. Aynı zamanda, saat yapım şirketleri için nadir olan kadın zanaatkârları istihdam eden Bovet, eşsiz saat hareketlerini göstermek için iskeletleştirilmiş mekanizmalar sunan ilk markalardan biridir.

 

 

 

Yetenekli Yunan gümüş ustası Sotirio Bulgari tarafından 1884 yılında Roma'da kurulan marka, mükemmel işçilik ve muhteşem mücevher kreasyonları ile kısa sürede İtalyan mükemmelliği ile ün kazanmıştır.Bulgari üretimleri, Roma kökenlerine bağlı kalarak canlı renk kombinasyonları ile zarif dengeli hacimler ve kusursuz motiflerden oluşan kendine özgü bir stil tanımlamıştır. Bvlgari’nin saat koleksiyonları arasında erkekler için Octo, Bvlgari Bvlgari, Diagono gibi koleksiyonlar mevcutken, kadınlar için ise Lvcea, Serpenti, Diva’s Dream, Bvlgari Bvlgari, B.zero1 ve High Jewellery koleksiyonları bulunmaktadır. 1980 yılında saat şirketi İsviçre’de kurulan markanın koleksiyonlarında İtalyan tasarımları ile İsviçre saatçiliği harmanlanmaktadır.

 

 

1872 yılında tasarladığı lüks deri cüzdanlarla S.T Dupont efsanesinin temellerini atan ve Paris’te kendine prestijli bir yol açarak günümüzün en lüks aksesuarlarının doğmasını sağlayan Simon Tissot - Dupont ile başlayan hikaye, bugün kişisel tasarımların arkasındaki gücü yansıtıyor. Yıllar içinde şirket Humphrey Bogart, Audrey Hepburn, Pablo Picasso, Jackie Kennedy,Fransa Prensi William ve Başkan Hollande için kalemler ve çakmaklar üretti. 2013 yılında S.T Dupont Fransa’nın en prestijli ödüllerinden birisi olan Entreprise Du Patrimonie Vivant (yaşayan miras) ödülüne layık görüldü. 2014 yılında S.T. Dupont, torunu Prenses Tania de Bourbon Parme tarafından tasarlanan Louis XIII'in barok tarzından esinlenen benzersiz bir sanat eseri yarattı. 41 karattan fazla safir içeren bu altın rengi başyapıt, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en pahalı çakmağı olarak kabul edildi. Lüks kalem çakmak ve aksesuar markası olan S.T Dupont günümüzde 150 yıllık saygınlığını ve seçkinliğini korurken, artan bir tutkuyla olağanüstü insanlar için olağüstü ürünler yaratmaya devam ediyor.

 

Frederique Constant SA, 1988 yılında Peter Stas ve Aletta Stas-Bax tarafından kurulan, Cenevre'deki Plan-les-Ouates merkezli bir İsviçre lüks saat markasıdır. Aletta Bax ve Peter Stas, Cenevre'de bir saatçi tarafından İsviçre mekanizmalarıyla donatılmış altı modelden oluşan ilk koleksiyonlarını 1992'de piyasaya sürmüştürler. 2015 yılında Frederique Constant, MMT SwissConnect tarafından desteklenen tamamen analog bir kadranda görüntülenen ilk İsviçre yapımı Horological Smartwatch'i piyasaya sürmüş ve böylece İsviçre saat endüstrisinde tamamen yeni bir saat kategorisi yaratmıştır. 2016 yılında Japonya'nın Tokyo kentinde bulunan Citizen Holding tarafından satın alınmıştır. Ulaşılabilir lüks sloganı ile bilinen Frederique Constant, kendi ürettiği in-house mekanizmalar ile ünlüdür. Trendlere ve müşteri tercihlerine ayak uydurmak için saat tasarımına büyük önem vermektedir.

 

 

"İlk ol, eşsiz ol, farklı ol". Bu, Hublot'un son derece rekabetçi yüksek kaliteli saat pazarında bir üne kavuştuğu felsefedir. 1980 yılında Carlo Crocco tarafından İsviçre’de kurulan dünyaca ünlü saat markası Hublot, ileri teknolojili üretim tesislerinde Unico kronograf mekanizmaları, komplikasyonları ve gelenekleri, gelecekle buluşturan yenilikçi araştırmaların sonucu yeni tasarımlar geliştirmesiyle ünlüdür. 2005 yılında, zarif ve çağdaş bir tasarıma sahip bir kronograf olan Big Bang koleksiyonu uluslararası bir başarı yakalamıştır. Şimdi LVMH grubuna ait olan Hublot daha önce tanıtılan Big Bang koleksiyonu ile birlikte Classic Fusion, King Power ve markanın diğer birçok koleksiyonu ile birlikte bu yolculuğu gerçek bir başarı hikayesine dönüştürmüştür.  Hublot'un 1980'den beri doğal kauçuğu ve altını, bir geminin lumbuzundan ilham alarak tasarladığı ilk kasa füzyon sanatının büyük bir odak noktası olmuştur. Füzyon sanatının lideri konumundaki Hublot kullandığı malzemeler ile büyük ilgiyle karşılandığı gibi saatlerde kullandığı mekanizma kadar görselliği ve farklı tasarımlarıyla da dikkat çekmeyi başarmıştır.

 

 

2012 yılında kurulan İsviçreli saat markası HYT, akışkanları mekaniği ile zaman makineleri üretmesiyle ünlüdür. Her bir saati mühendislik ve saat yapımcılığını birleştirerek benzersiz bir tasarıma sahip olan HYT, saat endüstrisinde hidromekaniği ilk kez kullanması ile 2012’de En Yenilikçi Konsept Saat kategorisinde Cenevre Saat Yapımcılığı Büyük Ödülüne layık görülmüştür.  HYT, ustalıkla sanat ve bilimin aynı alanı paylaşmasına olanak sağlıyor. Bu radikal saat yaratıcısı, ileri teknolojiye yönelmiş ve yerçekimi kuvvetinin üstesinden gelerek zamanın içsel hareketini sıvılar kullanarak görselleştirmek için yola çıkmışlardır. Her HYT saati, markanın benzersiz felsefesinden zamanında doğan, bilim, sanat ve tasarımın kusursuz, uyumlu bir birleşimidir.

 

 

2005 yılında Valérie Messika tarafından Paris’te kurulan Messika Jewelry, sıradanlığı reddederek yaratıcılıktan beslenen tasarımlarıyla rakiplerinden farklılaşmaktadır. 50’yi aşkın ülkede satışa sunulan Messika, günlük stil ve mücevher algısını birleştirerek, mücevherlerin yalnızca kırmızı halıda takılabileceği algısını kırarak, kadınların günlük stiline de eşlik etmeyi hedeflemiştir. Messika mücevherlerinin en dikkat çekici özelliklerinden biri; minimalist bakış açısıyla tasarlanmış, aşırılıktan uzak, son derece ince ve hafif tasarımlardan oluşmalarıdır.

 

 

1906 yılında bir Hamburg'da banka görevlisi olan Alfred Nehemias ile mühendis olan Berlin'li August Eberstein'in kullanımı kolay dolma kalemler geliştirmesi ile başladı. Kısa bir süre sonra Wilhelm Dziambor, Christian Lausen ve daha sonra Claus Johannes Voss işi devraldı ve böylece dünya çapında bir marka yolculuğuna adım atan Montblanc şirketinin temelini attı. Başlangıçta şık ve prestijli dolma kalemler üreten marka yıllar içinde ürün yelpazesini genişleterek saat, deri ürünler, mücevher ve parfüm satıyor. Montblanc "Güzel yaşam bir ayrıcalıktır ve zarif bir işçilik ile yapılmış ürünler, olağanüstü yaşamı daha da daha da değerli kılar. Hayat yolunuzda size eşlik edecek ürünler hayatınıza canlılık ve zerafet katmalıdır. " der.

,

 

TAG Heuer 1860 yılında Uhrenmanufaktur Heuer adı altında Edouard Heuer tarafından St-Imier, İsviçre'de kurulmuştur. 1985'te TAG Group’un satın almasından sonra, günümüzde faaliyetlerine TAG Heuer adı ile devam etmektedir. İsviçre’nin en büyük saat markalarından biri olan TAG Heuer, güçlü ve yenilikçi geçmişi ve özellikle motor sporları ile olan derin bağlantıları ile saat dünyasında kronograf mekanizması alanındaki öncülüğü ile bilinir. TAG Heuer, saat endüstrisinin dünya tarihine damgasını vuran avangart, hassas ve cesur bir stili bünyesinde barındırmaktadır.

 

 

 

İsviçre’nin Le Locle kentinde 1846 yılında kurulan Ulysse Nardin, cep saatleriyle birlikte navigasyon için kendi deniz kronometrelerini geliştirmek için yola çıkmıştır. Günümüzde hala farklı ve yaratıcı bakış açısıyla, yeni fikirler ve yüksek hassasiyetli saatler tasarlıyor. Bu istisnai düzeydeki saatçilik, Ulysse Nardin'i İsviçre saatçiliğinin en seçkin çemberi olan Fondation de la Haute Horlogerie'ye üyeliğini kazandırmıştır. Ulysse Nardin her zaman daha iyisini keşfedene kadar üstün teknolojisini geliştirmekten asla vazgeçmiyor.

 

 

 

Zenith SA, İsviçreli lüks bir saat markasıdır. 1865 yılında Georges Favre-Jacot tarafından Neuchâtel kantonundaki Le Locle'de kurulmuştur. 1999 yılından itibaren LVMH grubun bir parçası olan Zenith, tüm mekanizmalarını kendi üretmesiyle ve özgün, meydan okuyan ve yenilikçi kimliği ile ünlüdür. Zenith, her şeye rağmen kişilerin hayallerinin peşinden gitmeleri ve onları gerçekleştirmelerine ilham vermek için varolmuştur.Zenith, kurulduğu günden bu yana, modern anlamıyla ilk saat üreticisi olmuş ve saatleri, büyük hayaller kuran ve imkansızı başarmaya çalışan; Louis Blériot’un İngiliz Kanalı boyunca tarih yazan uçuşundan Felix Baumgartner’ın rekor kıran stratosferik serbest düşüş atlamasına kadar olağanüstü figürlere eşlik etmiştir.