MARKALARIMIZ

 

1764 yılında kurulan İsviçreli saat markası Arnold & Son,18. ve 19. yüzyıllar arasında zamanı ölçmenin yanı sıra, bir yerden başka bir yere giderken denizcilerin doğru bir şekilde boylamları bulabilmesini sağlayan, çağın en hassas deniz kronometrelerini üreterek ün kazanmıştır. Adını, deniz kronometreleri üzerinde çalışan 18. yüzyıl İngiliz saat ustası John Arnold'dan alan Arnold & Son, geleneksel saat işçiliğini yorumlamanın çağdaş yollarını keşfederek mirasını bugün devam de devam ettirmektedir. Arnold & Son’ın ürettiği kronometreler, James Cook’un Pasifik Okyanusu dahil olmak üzere birçok olağanüstü seferde yol gösterici olmuştur .Arnold & Son, İsviçre saatçilik endüstrisinin La Chaux-de-Fonds merkezli üretimine dayalı, karmaşık kalibreler de dahil olmak üzere saatlerini kendi bünyesinde geliştirmektedir.

 

 

 

Bruno Belamich ve Carlos Rosillo isimli iki arkadaşın 1992 yılında kurduğu Bell & Ross, askeriye ve havacılık tarihine duyduğu ilgi ile bilinmektedir. Mükemmellik arayışının yolculuğunda Bell & Ross, havacılığı ve özellikle havacılığa ilişkin enstrümanları kendisine ilham kaynağı olarak seçmiştir. Markanın günümüzdeki birçok koleksiyonu, askeriyenin tarih boyunca havada, denizde ya da karada kullandığı zaman ölçerlere atıfta bulunmaktadır. Saatlerinde; güvenilirlik, dayanıklılık ve işlevselliği tasarım ile birleştiren Bell & Ross, performansın yanı sıra stil sahibi tasarımları ile dikkat çekmektedir.

 

 

 

 

 

Breitling SA, 1884 yılında Léon Breitling tarafından Saint-Imier, Bernese Jura'da kurulmuştur. Breitling hikayesi, 1884 yılında Léon Breitling'in ilk kronografını yaratmasıyla başlamıştır. 1889'da, Léon Breitling, şık tasarımı, karmaşık olmayan üretim süreci ve basit bakımı ile rakiplerinden ayrılan basitleştirilmiş bir model için patent almıştır. Profesyonel havacılar için saat üretmesiyle ünlü olan Breitling, İsviçre’nin en büyük saat markalarından biridir. Saatlerinde optimum konfor, benzersiz hassasiyet ve işlevsellik vaat eden Breitling, profesyonel hayatın yanı sıra gündelik stile de mükemmel uyum sağlar. Kendi ürettiği otomatik mekanizmaların yanı sıra, sıradan quartz mekanizmalarından 10 kat daha güvenilir SuperQuartz™ adını verdiği kendi ürettiği mekanizmasıyla ünlüdür.

 

 

 

 

Ününü, 19. yüzyılda Çin pazarı için üretilen cep saatlerinden alan Bovet, Édouard Bovet tarafından 1822 yılında kuruldu. Sanatsal saatlere odaklanan Bovet, koleksiyoncular tarafından kadranları (Fleurier Miniature Painting), gravürleri ve uzun süreli Tourbillon mekanizmaları ile tanınıyor. Aynı zamanda, saat yapım şirketleri için nadir olan kadın zanaatkârları istihdam eden Bovet, eşsiz saat hareketlerini göstermek için iskeletleştirilmiş mekanizmalar sunan ilk markalardan biridir.

 

 

 

Yetenekli Yunan gümüş ustası Sotirio Bulgari tarafından 1884 yılında Roma'da kurulan marka, mükemmel işçilik ve muhteşem mücevher kreasyonları ile kısa sürede İtalyan mükemmelliği ile ün kazanmıştır.Bulgari üretimleri, Roma kökenlerine bağlı kalarak canlı renk kombinasyonları ile zarif dengeli hacimler ve kusursuz motiflerden oluşan kendine özgü bir stil tanımlamıştır. Bvlgari’nin saat koleksiyonları arasında erkekler için Octo, Bvlgari Bvlgari, Diagono gibi koleksiyonlar mevcutken, kadınlar için ise Lvcea, Serpenti, Diva’s Dream, Bvlgari Bvlgari, B.zero1 ve High Jewellery koleksiyonları bulunmaktadır. 1980 yılında saat şirketi İsviçre’de kurulan markanın koleksiyonlarında İtalyan tasarımları ile İsviçre saatçiliği harmanlanmaktadır.

 

Damiani, 1924 yılında kurulmuş olan İtalyan mücevher markasıdır, el yapımı benzersiz parçalarıyla dünya çapında ünlüdür. Mücevherler, özel tasarımları ve yüksek kaliteli değerli taşları ile İtalya'da üretilir. Gelenek, Enrico Damiani ile başlayıp  şimdi şirketi yöneten torunları Guido, Silvia ve Giorgio'ya geçmiştir.

Damiani, İtalyan zanaatkarlığı ile ünlüdür ve 18 Diamonds International Awards ödülünü kazanmıştır. Tilda Swinton ve Jennifer Aniston gibi ünlüler, özel anları için Damiani'yi tercih etmiştir. Markanın dünya çapındaki lüks başkentlerde butikleri bulunmaktadır ve seçkin mağazalarda da satılmaktadır.

 

 

 

 

Frederique Constant SA, 1988 yılında Peter Stas ve Aletta Stas-Bax tarafından kurulan, Cenevre'deki Plan-les-Ouates merkezli bir İsviçre lüks saat markasıdır. Aletta Bax ve Peter Stas, Cenevre'de bir saatçi tarafından İsviçre mekanizmalarıyla donatılmış altı modelden oluşan ilk koleksiyonlarını 1992'de piyasaya sürmüştürler. 2015 yılında Frederique Constant, MMT SwissConnect tarafından desteklenen tamamen analog bir kadranda görüntülenen ilk İsviçre yapımı Horological Smartwatch'i piyasaya sürmüş ve böylece İsviçre saat endüstrisinde tamamen yeni bir saat kategorisi yaratmıştır. 2016 yılında Japonya'nın Tokyo kentinde bulunan Citizen Holding tarafından satın alınmıştır. Ulaşılabilir lüks sloganı ile bilinen Frederique Constant, kendi ürettiği in-house mekanizmalar ile ünlüdür. Trendlere ve müşteri tercihlerine ayak uydurmak için saat tasarımına büyük önem vermektedir.

 

 

Girard-Perregaux, kökleri 1791 yılına kadar uzanan İsviçreli bir lüks saat üreticisidir. Markanın tarihine, Constant Girard-Perregaux tarafından 1889'da Paris Universal sergisinde altın madalya ile ödüllendirildiği ünlü Three Gold Bridges Tourbillon gibi keskin tasarımı yenilikçi zanaatkarlıkla birleştiren efsanevi saatleri damga vurmuştur. 100'den fazla tescilli patenti bulunan Girard-Perregaux, kendini son teknoloji Haute Horlogerie'nin yaratılmasına adamıştır ve tüm tasarım ve üretim becerilerini aynı çatı altında birleştiren birkaç saat ustasından biridir. 2013 yılında Girard-Perregaux, çığır açan Constant Escapement L.M. saati için aralarında en prestijlisi olan Grand Prix d'Horlogerie de Genève'nin "Aiguille d'Or" ödülü dahil çok sayıda ödül aldı.

 

 

 

 

Tüm saat tutkunlarının yakından tanıdığı H. Moser & Cie, lüks saatin diğer ismi olarak bilinmektedir. 1828 yılında, sıra dışı saatler yaratma arzusuyla İsviçreli girişimci Heinrich Moser tarafından St. Petersburg'da kurulan marka, Dostoyevski'nin eserlerine konu almaktadır. Günümüzde H. Moser & Cie altadacı derecede basit görünümünün altında zengin tarihi ve çağdaş mühendisliğinin oluşturduğu ahenkle, el yapımı mekanizmalar ve hassas, işlevsel komplikasyonlarla donatılmış saatler yaratıyor. Öne çıkan koleksiyonları arasında Endeavour, Pioneer ve Venture bulunmaktadır. Modern koleksiyonerlere hitap eden H. Moser & Cie, okunması kolay kronograflar, değiştirilebilir kayışlar, kurmalı kalibreler ve arka kapağının safir kristal özelliği sayesinde içerisindeki zarif mekanızmanın hareketlerini gösteren imza saatler üretmektedir

 

 

"İlk ol, eşsiz ol, farklı ol". Bu, Hublot'un son derece rekabetçi yüksek kaliteli saat pazarında bir üne kavuştuğu felsefedir. 1980 yılında Carlo Crocco tarafından İsviçre’de kurulan dünyaca ünlü saat markası Hublot, ileri teknolojili üretim tesislerinde Unico kronograf mekanizmaları, komplikasyonları ve gelenekleri, gelecekle buluşturan yenilikçi araştırmaların sonucu yeni tasarımlar geliştirmesiyle ünlüdür. 2005 yılında, zarif ve çağdaş bir tasarıma sahip bir kronograf olan Big Bang koleksiyonu uluslararası bir başarı yakalamıştır. Şimdi LVMH grubuna ait olan Hublot daha önce tanıtılan Big Bang koleksiyonu ile birlikte Classic Fusion, King Power ve markanın diğer birçok koleksiyonu ile birlikte bu yolculuğu gerçek bir başarı hikayesine dönüştürmüştür.  Hublot'un 1980'den beri doğal kauçuğu ve altını, bir geminin lumbuzundan ilham alarak tasarladığı ilk kasa füzyon sanatının büyük bir odak noktası olmuştur. Füzyon sanatının lideri konumundaki Hublot kullandığı malzemeler ile büyük ilgiyle karşılandığı gibi saatlerde kullandığı mekanizma kadar görselliği ve farklı tasarımlarıyla da dikkat çekmeyi başarmıştır.

 

 

2012 yılında kurulan İsviçreli saat markası HYT, akışkanları mekaniği ile zaman makineleri üretmesiyle ünlüdür. Her bir saati mühendislik ve saat yapımcılığını birleştirerek benzersiz bir tasarıma sahip olan HYT, saat endüstrisinde hidromekaniği ilk kez kullanması ile 2012’de En Yenilikçi Konsept Saat kategorisinde Cenevre Saat Yapımcılığı Büyük Ödülüne layık görülmüştür.  HYT, ustalıkla sanat ve bilimin aynı alanı paylaşmasına olanak sağlıyor. Bu radikal saat yaratıcısı, ileri teknolojiye yönelmiş ve yerçekimi kuvvetinin üstesinden gelerek zamanın içsel hareketini sıvılar kullanarak görselleştirmek için yola çıkmışlardır. Her HYT saati, markanın benzersiz felsefesinden zamanında doğan, bilim, sanat ve tasarımın kusursuz, uyumlu bir birleşimidir.

 

2005 yılında Valérie Messika tarafından Paris’te kurulan Messika Jewelry, sıradanlığı reddederek yaratıcılıktan beslenen tasarımlarıyla rakiplerinden farklılaşmaktadır. 50’yi aşkın ülkede satışa sunulan Messika, günlük stil ve mücevher algısını birleştirerek, mücevherlerin yalnızca kırmızı halıda takılabileceği algısını kırarak, kadınların günlük stiline de eşlik etmeyi hedeflemiştir. Messika mücevherlerinin en dikkat çekici özelliklerinden biri; minimalist bakış açısıyla tasarlanmış, aşırılıktan uzak, son derece ince ve hafif tasarımlardan oluşmalarıdır.

 

 

 

1906 yılında bir Hamburg'da banka görevlisi olan Alfred Nehemias ile mühendis olan Berlin'li August Eberstein'in kullanımı kolay dolma kalemler geliştirmesi ile başladı. Kısa bir süre sonra Wilhelm Dziambor, Christian Lausen ve daha sonra Claus Johannes Voss işi devraldı ve böylece dünya çapında bir marka yolculuğuna adım atan Montblanc şirketinin temelini attı. Başlangıçta şık ve prestijli dolma kalemler üreten marka yıllar içinde ürün yelpazesini genişleterek saat, deri ürünler, mücevher ve parfüm satıyor. Montblanc "Güzel yaşam bir ayrıcalıktır ve zarif bir işçilik ile yapılmış ürünler, olağanüstü yaşamı daha da daha da değerli kılar. Hayat yolunuzda size eşlik edecek ürünler hayatınıza canlılık ve zerafet katmalıdır. " der.

,

 

1872 yılında tasarladığı lüks deri cüzdanlarla S.T Dupont efsanesinin temellerini atan ve Paris’te kendine prestijli bir yol açarak günümüzün en lüks aksesuarlarının doğmasını sağlayan Simon Tissot - Dupont ile başlayan hikaye, bugün kişisel tasarımların arkasındaki gücü yansıtıyor. Yıllar içinde şirket Humphrey Bogart, Audrey Hepburn, Pablo Picasso, Jackie Kennedy,Fransa Prensi William ve Başkan Hollande için kalemler ve çakmaklar üretti. 2013 yılında S.T Dupont Fransa’nın en prestijli ödüllerinden birisi olan Entreprise Du Patrimonie Vivant (yaşayan miras) ödülüne layık görüldü. 2014 yılında S.T. Dupont, torunu Prenses Tania de Bourbon Parme tarafından tasarlanan Louis XIII'in barok tarzından esinlenen benzersiz bir sanat eseri yarattı. 41 karattan fazla safir içeren bu altın rengi başyapıt, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en pahalı çakmağı olarak kabul edildi. Lüks kalem çakmak ve aksesuar markası olan S.T Dupont günümüzde 150 yıllık saygınlığını ve seçkinliğini korurken, artan bir tutkuyla olağanüstü insanlar için olağüstü ürünler yaratmaya devam ediyor.

 

TAG Heuer 1860 yılında Uhrenmanufaktur Heuer adı altında Edouard Heuer tarafından St-Imier, İsviçre'de kurulmuştur. 1985'te TAG Group’un satın almasından sonra, günümüzde faaliyetlerine TAG Heuer adı ile devam etmektedir. İsviçre’nin en büyük saat markalarından biri olan TAG Heuer, güçlü ve yenilikçi geçmişi ve özellikle motor sporları ile olan derin bağlantıları ile saat dünyasında kronograf mekanizması alanındaki öncülüğü ile bilinir. TAG Heuer, saat endüstrisinin dünya tarihine damgasını vuran avangart, hassas ve cesur bir stili bünyesinde barındırmaktadır.

 

 

 

TUDOR’un saatlerini fark edilir kılan, klasiklere getirdiği yeni yorumdur. Kuralları yeniden tanımlamaktan asla korkmayan TUDOR saatleri, geçmişle olan güçlü bağlarını sürdürürken 21. yüzyılın teknolojisini kullanmaktadır. Ayrıca alışılmadık malzemeler, kombinasyonlar ve esin kaynaklarıyla deney yaparak yeni olanın sınırlarını zorlamaktan asla çekinmez. Bir TUDOR saat, her koşul altında çalışmak üzere tasarlanmaktadır. Özel bir akşamdan, en zorlu çevrelere kadar, her an için yaratılır. Cesur kişilerin bileğini süsleyen TUDOR saatleri zaman içinde Alp Dağları’nın zorlu yollarında düzenlenen yarışlarla karada, British North Greeland Expedition’a eşlik ederken buzda, US Air Force kurtarma ekiplerince havada ve Fransız Donanması’nın balık adamlarıyla su altında test edilmiştir.

 

 

 

İsviçre’nin Le Locle kentinde 1846 yılında kurulan Ulysse Nardin, cep saatleriyle birlikte navigasyon için kendi deniz kronometrelerini geliştirmek için yola çıkmıştır. Günümüzde hala farklı ve yaratıcı bakış açısıyla, yeni fikirler ve yüksek hassasiyetli saatler tasarlıyor. Bu istisnai düzeydeki saatçilik, Ulysse Nardin'i İsviçre saatçiliğinin en seçkin çemberi olan Fondation de la Haute Horlogerie'ye üyeliğini kazandırmıştır. Ulysse Nardin her zaman daha iyisini keşfedene kadar üstün teknolojisini geliştirmekten asla vazgeçmiyor.

 

 

 

Zenith SA, İsviçreli lüks bir saat markasıdır. 1865 yılında Georges Favre-Jacot tarafından Neuchâtel kantonundaki Le Locle'de kurulmuştur. 1999 yılından itibaren LVMH grubun bir parçası olan Zenith, tüm mekanizmalarını kendi üretmesiyle ve özgün, meydan okuyan ve yenilikçi kimliği ile ünlüdür. Zenith, her şeye rağmen kişilerin hayallerinin peşinden gitmeleri ve onları gerçekleştirmelerine ilham vermek için varolmuştur.Zenith, kurulduğu günden bu yana, modern anlamıyla ilk saat üreticisi olmuş ve saatleri, büyük hayaller kuran ve imkansızı başarmaya çalışan; Louis Blériot’un İngiliz Kanalı boyunca tarih yazan uçuşundan Felix Baumgartner’ın rekor kıran stratosferik serbest düşüş atlamasına kadar olağanüstü figürlere eşlik etmiştir.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR